Güneş Enerji Sistemleri

Neden Solar Enerji Tercih Etmeliyiz?

Elektrik enerjisini elde etmenin birçok yolu vardır. Bu yolların bazıları maalesef çevremizi kirletmekte, doğaya geri döndürülemez zararlar vermektedir. Güneş enerjisinden yararlanmak karbon ayak izimizi küçültür ve daha temiz bir dünyada yaşamamıza olanak sağlar. Ayrıca gün geçtikçe artan elektrik üretim maliyetleri düşünüldüğünde bu yatırımın önemi artmaktadır. Solar enerji, toplam üretimde azımsanmayacak bir noktadadır ve artış oranına bakıldığında bu enerji türü yakın bir gelecekte tüketimimizin önemli bir kısmını karşılayacaktır. Endüstriyel tesisiniz, tarımsal arazi veya konutunuz için ne kadar erken davranırsanız o kadar kazanç sağlayacağınızı unutmayınız.

Çatımdan Gelir Elde Edebilir Miyim?

Evet bu mümkün. Standart sayacınız, santral kurulurken çift yönlü sayaç ile değiştirilir ve ay sonunda dağıtım şirketi ile mahsuplaşma yapılır. Yani ürettiğiniz elektrik kullandığınız elektrikten fazlaysa gelir elde edersiniz. Tam tersi durumda ise kullandığınız elektrik kadar fatura ödersiniz.

Fizibilite ve Keşif süreci

Öncelikle solar sistemin kurulacağı yer (çatı, arazi vb.) incelenmeli, güneşlenme verileri alınmalıdır. Elektrik faturanızdan kullandığınız ortalama enerjiyi, kurulu gücünüzü tespit ederek fizibilite raporu hazırlanır. Fizibilite raporumuz sistem kurulmadan önce bütün detaylar dikkate alınarak hazırlanır.

Başvuru  ve Proje Aşaması

Güneş enerjisi santrali (GES) kurmak ve şebekeye bağlanmak için çeşitli kurumlardan izinler alınmalı projesi onaylatılmalıdır. Bu süreçler zaman almakta ve konuda deneyimsiz kişiler için oldukça yorucu olabilmektedir. Firmamız bütün bu resmi süreçleri deneyimli ekibiyle en hızlı şekilde çözüme ulaştırabilir.

Kurulum Aşaması

Resmi kurumlardan ve elektrik dağıtım şirketinden onaylar alındıktan sonra proje sahada uygulanma aşamasına geçer. Bu aşamada ekibimiz yönetmeliklere uygun ve titiz bir çalışmayla kurulumu gerçekleştirir. Güvenlik, estetik görünüm ve yüksek kalite firmamızın önceliğidir.

İşletme ve Bakım

GES’ in bakımı oldukça kolaydır. Firmamız kurulum tamamlandıktan ve devreye alındıktan sonra her türlü soru ve sorununuzda yanınızda olacaktır. Sistem bakımlarınız düzenli olarak yapılır ve verim artırmak için iyileştirmeler yapılabilir.

Kurulum Maliyeti

Solar sistemlerin kurulumu ve maliyeti ilk bakışta göz korkutabilir ancak güneş doğmaya devam ettikçe sisteminiz size kazanç sağlayacaktır. Kurulum maliyetiniz; panellerin toplam kurulu gücüne, çeşidine, kullanılan malzeme kalitesine göre çeşitlilik göstermektedir. Hazırlayacağımız fizibilite raporu ile finansal bütün verileri ve amortisman süresini görebilirsiniz.