Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu

1. Nedir?

Yüksek gerilim işletme sorumluluğu, tesislerin kalbi niteliğinde olan elektrik trafolarında, enerjinin kesintisiz, sürekli, sağlıklı ve güvenli şekilde kullanılabilmesi için Elektrik Tesisleri Kuvvetli Akım Yönetmeliği’nin 60. Maddesi uyarınca, kendi bünyesine ait trafosu olan tüm tesislerin alması gereken bir hizmettir.

2. Kimler bu hizmeti verebilir?

Yüksek gerilim işletme sorumluluğu hizmeti elektrik mühendisleri tarafından ilgili yetki belgeleri olduğu taktirde yapılabilmektedir. Bu hizmeti verebilmek için Elektrik Mühendisleri Odası tarafından verilen eğitim ve yetki belgelerine sahip olmak gerekir.

3. Hizmetin içeriği nedir?

İşletme sorumlusu işletme sahibi adına enerji sağlayan kuruluşa karşı sorumlu ve muhataptır. Görevi üstlenmesi itibariyle Yüksek Gerilim tesislerini denetler, tesisin hali hazır durumdaki kusur ve eksikliklerinin bulunup bulunmadığını belirleyerek işletmeye rapor eder. Enerji kesintileri ve bakım çalışmalarında gerekli güvenlik önlemlerini alır. İlgili yönergeler, talimatlar ve tek hat şemalarını hazırlayarak sürekli güncel tutulmasını sağlar.

4. Biz neler yapıyoruz?

Beta Elektrik olarak bizler tecrübeli ve alanında uzman mühendislerimiz tarafından Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu hizmetini en profesyonel şekilde vermekteyiz. Yüksek gerilim ile ilgili alt ve üst yapıda oluşabilecek arızalara müdahale edebilme, trafo arızalarını tespit edebilecek tecrübe, bilgi, cihaz ve 7/24 arızalara müdahale edebilecek uzman ekiplerimiz sayesinde işletmenizin en güvenilir şekilde enerjisinin devamlılığını sağlamaktayız.

Yüksek Gerilim İşletme Sorumluluğu